Održan I. sastanak projektnog tima projekta „Kompetencije za budućnost“

ILOK, 12. svibnja 2015. – U prostorima Srednje škole Ilok je održan I. sastanak projektnog tima projekta Kompetencije za budućnost. Projekt je financiran putem Europskog socijalnog fonda u sklopu natječaja „Modernizacija školskih kurikuluma u strukovnim školama u skladu s Hrvatskim kvalifikacijskim okvirom i potrebama tržišta rada - faza II“.

Projekt je namijenjen nastavnicima i učenicima strukovnih predmeta Srednje škole Ilok i Strukovne škole Vukovar s ciljem jačanja kapaciteta ustanova strukovnog obrazovanja, te uvođenje inovativnih metoda i mehanizama kao osnovu za razvoj novih kurikuluma učeničkih zadruga.

Dnevni red I. sastanka projektnog tima projekta „Kompetencije za budućnost“ se sastojao od slijedećih točaka:

• upoznavanje članova projektnog tima
  • prezentacija projekta
  • definiranje toka i dinamike aktivnosti te identifikacija uloga pojedinih partnera u projektu
  • definiranje aktivnosti za izradu kurikuluma učeničkih zadruga
  • prijedlozi i sugestije vezane uz izradu vizualnog identiteta projekta

U raspravi su sudjelovali svi prisutni, te su definirani sljedeći koraci koji se moraju poduzeti u pogledu provedbe aktivnosti predviđenih za prvo tromjesečje projekta, a koji se odnose na organizaciju početne konferencije, sastanaka radne skupine sa stručnjakom za izradu kurikuluma učeničkih zadruga, te izradu natječajne dokumentacije sukladno planu nabave. Također, definirane su osnovne smjernice za izradu vizualnog identiteta projekta. Drugi sastanak projektnog tima će se održati u trećem mjesecu implementacije projekta.

objavio: Mirko Martinović   datum: 13. 5. 2015.