Medonosna priča

Projektom "Medonosna priča" željelo se  educirati sudionike o prednostima konzumiranja meda te ih potaknuti na kreativno korištenje meda u izradi zdravih i ukusnih obroka.

U sklopu projekta, u Srednjoj školi Ilok, pod vodstvom nastavnica Tajane Vrbanac i Snježane Koturić,  održane su radionice o izradi zdravog namaza od lješnjaka i meda, bez dodanog šećera i konzervansa  te  izradi  energetski bogatih  pločica, na bazi meda. U radionici su sudjelovali učenici 3.ag, 1.g, 2.g i 3.g razreda.

Tijekom radionice, nastavnici  su predstavili korake izrade ovog namaza, naglašavajući njegove nutritivne vrijednosti i prednosti za zdravlje. Učenici su imali priliku sudjelovati u pripremi namaza i degustirati ga.

Druga radionica fokusirala se na izradu zdravih energetskih pločica koje su sadržavale med kao glavni sastojak. Nastavnici  su predstavili recepte za energetske pločice te su pružili praktične savjete o pravilnom doziranju sastojaka i tehnici pripreme. Nakon izrade, učenici su imali priliku kušati različite vrste energetskih pločica i ocijeniti njihov okus i teksturu.

Učenici su pokazali veliki interes za tematiku projekta i aktivno sudjelovali u oba događaja. Pitanja o zdravstvenim koristima meda te načinima njegove primjene u prehrani bila su učestala tijekom radionica. Radionice su pružile  praktično iskustvo u pripremi zdravih obroka s medom te ih potaknule na razmišljanje o mogućnostima korištenja meda u svakodnevnoj prehrani. Nadamo se da će učenici nastaviti primjenjivati stečeno znanje o zdravoj prehrani u svakodnevnom životu, te se ovim putem zahvaljujemo i Davoru Tothu na velikodušnoj donaciji različitih vrsta meda koje smo koristili u ovoj radionici.

objavio: Mirko Martinović   datum: 9. 4. 2024.

« Travanj 2024 »