JEDINSTVO U RAZLIČITOSTIMA

Naučili smo : o stočarstvu, poljoprivrednoj mehanizaciji, ekološkoj plasteničkoj proizvodnji, novoj povrtnoj kulturi. Posjetili smo školsku siranu i znamenitosti Kranja te se divili ljepoti Bleda.

Kvalitetnije foografije pogledajte na našoj Facebook stranici.

Razglednica iz Kranja

Stručna praksa iz hortikulture. Radili smo u povrtnjaku, njegovali zelenu stijenu, uređivali zelene površine i posjetili školsku trgovinu.

Posjetili smo Ljubljanu – Prirodoslovni muzej, Botanički vrt, Agroturističko imanje, dvorac i špilju u Postojni.

PROJEKT  -„JEDINSTVO U RAZLIČITOSTIMA“

Dana 1.srpnja 2018. u 9h učenici i profesorice Srednje škole Ilok krenuli su na odrađivanje stručne prakse u sklopu projekta Erasmus+ u Bitehniški center Naklo u Naklu. Putovanje je počelo  u Vinkovcima,a završilo u Kranju. Tijekom putovanja družili smo se, igrali društvene igre i divili se krajoliku Slovenije.

U 16.30 h smjestili smo se u prekrasan hotel s četiri zvjezdice - Creina.

Dana 2. srpnja 2018. u 9h u Biotehniškom centru Naklo u Naklu dočekala nas je koordinatorica projekta gđa Špela Langus i zaželjela nam dobrodošlicu.

Roditeljski sastanak

Roditeljski sastanak za sudionike projekta- Jedinstvo u različitostima

u četvrtak, 28. 6. 2018. u 16.30  održan je  roditeljski  sastanak  vezan za odlazak  učenika  na mobilnost u Biotehniški centar Naklo u Sloveniju .
Dnevni red:
1. Mobilnost  učenika (1.07.2018 - 14.07.2018)
2. Razno

Voditeljica projekta – Stela Rotim, prof
INTENZIVNE PRIPREME ZA MOBILNOST ZA SLOVENIJU

Pedagoška - psihološka, jezična i kulturološka priprema , te predavanje iz Zaštite na radu - je preduvjet za uspješnu realizaciju aktivnosti mobilnosti. Pripremu sudionika mobilnosti u Sloveniju provode ,pedagog Nada Lucević , prof Branko Sučić,prof. Marina Iličić, prof.Stela Rotim,i prof. Mirjana Sinković.

Pedagoško – psihološku   pripremu  je provodila  pedagog Nada Lucević .
Svrha predavanja  bila je pripremiti učenike  za odlazak na mobilnost u Sloveniju.
Ciljevi:- usvajanje novih kompetencija potrebnih na tržištu rada.
            -razvijanje komunikacijskih i profesionalnih  vještina.
            -očekivanja  i odgovornosti  učenika
            -predstavljanje očekivanih ishoda učenja
            -predstavljanje  ciljeva i zadataka  koji će dovesti do ishoda učenja

Jezične pripreme    provodila  je profesorica engleskog jezika  Marina Iličić. Priprema   će im omogućiti lakše obavljanje praktične nastave i komunikaciju s slovenskim učenicima i profesorima.

Kulturološku pripremu  je provodila  prof. Stela Rotim i prof. Mirjana Sinković. Učenike je detaljno pripremila  za sve što ih očekuje tijekom boravka i rada na praktičnoj nastavi  u Sloveniji. Sudionici će upoznati sadržaje koji se odnose na pravila u prometu i pravilno korištenje sredstava javnog prometa,  kakva su pravila ponašanja, što spakirati, koje lijekove smiju ponijeti i što u slučaju zdravstvenih intervencija, te ostale informacije koje su ključne za što bolju integraciju u svakodnevni život i poslovno okruženje. Istovremeno učenici se upoznaju s povijesno – kulturnim znamenitostima Slovenije  kao i karakteristikama  društvenog  života u Sloveniji.

Predavanje iz područja  Zaštite na radu
 Zaštitu na radu provodio je prof. Branko Sučić , radi što bolje pripreme i sigurnosti učenika za  odlazak  na mobilnost  u Sloveniju.
 Svrha predavanja Zaštite na radu  je osiguranje uvjeta  rada bez opasnosti  za  život i zdravlje svim osobama na radu.

Erasmus projekt Srednje škole Ilok

U sklopu Erasmus plus projekta mobilnosti u K1 aktivnosti Srednjoj školi Ilok odobren je projekt pod nazivom „ Jedinstvo u različitostima“ . Projekt je odobrila Agencija za mobilnost i programe Europske unije, a financirala ga je Europska unija.
Nositelj projekta : Srednja Škola Ilok
Referentni broj projekta: 2018-1HR01-KA102-046968
Naziv projekta: Jedinstvo u različitostima
Cilj projekata:usvajanje novih vještina, znanja i kvalifikacija koje će omogućiti osobni i profesionalni razvoj učenika u području poljoprivrede.
 Osam učenika poljoprivrednog usmjerenja  od  1. srpnja do 14. srpnja 2018. godine u pratnji nastavnika Stele Rotim i Mirjane Sinković otputovati će u  Sloveniju, u Biotehniški centar Naklo gdje će učenici obavljati  stručnu praksu. Prije putovanja učenici će proći jezične, psihološke, kulturološke  pripreme, orijentacijsko obrazovanje i predavanje iz Zaštite na radu. Učenicima će biti predočena literatura iz ekološke proizvodnje, u cilju što boljeg usvajanja znanja potrebnih za određivanje praktičnog dijela projekta
Prijava učenika za natječaj

Natječaj za sudjelovanje učenika u
PROJEKTU MOBILNOSTI UČENIKA SREDNJE ŠKOLE ILOK  U OBRAZOVNOJ USTANOVI
Biotehnički centar Naklo u Naklu
OD 01. –SRPNJA DO 14. SRPNJA 2018.

Tko se može prijaviti?
-        Redoviti učenici/ce prvog i  drugog i  razreda u obrazovnim zanimanjima (abecednim redoslijedom):
a)    Agrotehničar – I. razred
b)    Agroturistički tehničar - I. razred
c)    Poljoprivredni tehničar fitofarmaceut – II. razred
d)    Poljoprivredni tehničar opći - II. razred
                    Potrebnu dokumentaciju predati u tajništvu škole do ponedjeljka 14.svibnja 2018.

više o prijavi na natječaj pogledajte u dokumentu u prilogu

Odluka o odabiru učenika/ica sudionika projekta

Jedinstvo u različitostima u Naklu
Temeljem kriterija navedenih u  natječaju Povjerenstvo za odabir učenika/ica odredilo je osam učenika/ica koji će sudjelovati u projektu
 „Jedinstvo u različitostima u Naklu“
“ u okviru programa Erasmus+ Ključna aktivnost 1: Mobilnost u svrhu učenja za pojedince
(Opširnije)

« Srpanj 2018 »

EU kutak za mlade

Anketa (mala)
Koji klijent za dopisivanje putem interneta najčešće koristite?

Koja društvena mreža?

eUdžbenici

Za nastavnike

Ispis statistike od 11. 1. 2011.